вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone sztachety z drewna ekspresowo się destruują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий